Rodzaje podnośników samochodowych

Branża motoryzacyjna na przestrzeni lat znacznie się rozwinęła, a to sprawiło, że także przed podnośnikami samochodowymi stawiane wyzwania stały się znacznie trudniejsze. W związku z tym, że podnośniki mają swoje główne przeznaczenie na rynku znaleźć można wiele typów podnośników, które różnią się przede wszystkim konstrukcją i sposobem działania. To właśnie wpływa na ich przeznacznie, mogą być dedykowane dla serwisów oponiarskich czy dla warsztatów mechanicznych. Poniżej przedstawiamy dostępne na rynku podnośniki.
obrazek prezentujacy

Podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe zyskują wśród wszelkiego typu warsztatów coraz większą popularność. Ten rodzaj podnośników zazwyczaj oferowany jest z udźwigiem od 3 do nawet 6 czy 7 ton w zależności od tego jakiego gabarytu pojazdy ma obsługiwać. Podstawowy model to podnośnik nożycowy niskiego unoszenia, który jest idealnym rozwiązaniem dla serwisów zajmujących się wymianą opon, a dodatkowo warto zaznaczyć, że taki podnośnik zazwyczaj posiada mobilny zestaw pozwalający na jego szybkie przemieszczenie. Kolejny typ tych podnośników to podnośnik o podobnej konstrukcji, ale unoszący pojazd na wysokość około 2 metrów, dzięki czemu jest bardziej uniwersalny i sprawdza się w warsztatach mechanicznych jak i oponiarskich. Wśród podnośników nożycowych może jeszcze wskazać duże podnośniki nożycowe, które przeznaczone są przede wszystkim do geometrii. Nożycówki mogą być montowane zarówno na jak i w posadzce.
Czytaj więcej

Podnośniki kolumnowe

Podnośniki kolumnowe to najbardziej popularne podnośniki wśród warsztatów. Głównie ze względu na duży udźwig oraz bardzo swobodny dostęp do całego podwozia dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów mechanicznych. Tego typu podnośniki mogą mieć napęd elektrohydrauliczny lub elektromechaniczny. Należy także zwrócić uwagę na sposób łącznie kolumn, może być to łączenie dolne z progiem przejazdowym pomiędzy kolumnami lub górne gdzie linka przebiega nad podnośnikiem. Bardzo wielu klientów ceni sobie górne łącznie, ponieważ zapewnia swobodny przejazd samochodu bez obecności progu.
Czytaj więcej

Podnośniki płytowe

Podnośniki płytowe to podnośniki, które możemy głównie znaleźć w serwisach oponiarskich, ponieważ podnośniki tego typu unoszą samochody na niewielką wysokość i w związku z tym służą przede wszystkim do „przekładki opon”.
Czytaj więcej

Podnośniki hydrauliczne

To przede wszystkim podnośniki nazywane „punktowymi”. Jak nazwa wskazuje unoszą pojazdy punktowe czyli unoszą tylko określoną część samochodu, zazwyczaj w okolicy, któregoś z kół. Są bardzo uniwersalne i praktyczne, ponieważ możemy je łatwo przemieszczać w inne miejsce, a także mają niewielkie gabaryty.
Czytaj więcej